Virtuaalnäitused

FOTOD

Mälestuste kogumise kampaania “Enne kui Raplast sai linn” raames 2018-2019 ja ka hiljem saabunud  fotod.

 

Kaks suuremat fotokogu tõid raamatukokku Margus Enna  ja Ülo Lohk. Heimar Kungla pildistatud fotod tõi meile tema tütar Helgi Tuuga, kellel oli juurde lisada fotosid ka enda kogust. Fotograafide loal jagame nende tehtud fotosid ka laiemale üldsusele.

Margus Enna on pildistamisega tegelenud 1953. aastast. Tema fotod on pärit 1950-70ndate Raplast.

Ülo Lohk on oma fotodel jäädvustanud Rapla tänavapildi muutusi alates 1980ndatest.

Heimar Kungla pildistatud fotodel on näha Raplat 1950. aastate lõpus ja 1960. algul.


RAAMATUKOGU 

 Fotomeenutusi  Rapla Keskraamatukogu koduloopäevadest, mida on peetud alates 2008. aastast

Ülevaade  Rapla raamatukogu aja- ning kujunemisloost (valminud 2013).

  • Aare Hindremäe  on filminud  Rapla Keskraamatukogu üritusi juba 2008. aastast alates. Neid ja paljusid teisi Raplamaal toimunud ettevõtmiste videosid saab vaadata tema Youtube`i kanalil. Rapla Keskraamatukogu kroonikavideosid Youtube`is saate vaadata SIIN.

 


AJALUGU

Noppeid Rapla valla ajaloost pildis ja sõnas valmis  27. okt 2016 ajalookonverentsiks “775 aastat Rapla esmamainimisest, 125 aastat Rapla valda.

  • Virtuaalnäitus “Noppeid ettevõtlusest Raplamaal”:

I osa – Sissejuhatus. Klaasi-, paberi- ja keemiatööstus.
II osa – Toiduainetetööstus ja põllumajandus.
III osa – Transport, puidutööstus, trükikojad ja muud ettevõtted.

Näituse aluseks on 2008. aasta suvel Rapla Keskraamatukogu poolt koostatud väljapanek Raplamaa ettevõtete ajaloost. Näitusega tähistati Eesti Vabariigi 90. aastapäeva.


KIRJANDUS JA KUNST

Rapla kandi kirjaniku Milvi Panga lasteraamatu “Mesikäpa esikäpad” illustratsioonide rändnäitus “Risti-rästi läbi Eestimaa” (2020) on osaliselt näha virtuaalnäitusena.

Virtuaalnäitus Ermi Littoveri eksliibrisedKunstnik Ermi Littoveri 95. sünniaastapäevaks valmis raamatukogus 2016. a virtuaalnäitus kunstniku eksliibristest. Näitusel on esitatud valik Littoveri poolt tehtud enam kui 300 eksliibrise hulgast. Materjalid näituse jaoks andis kunstniku lesk Helve Littover. Osa fotosid pärineb Mahtra Talurahvamuuseumi kogudest.  


Virtuaalnäitus “Uku Masing 100”Näitus on koostatud Rapla Keskraamatukogus, tähistamaks Raplamaalt pärit suurmehe Uku Masingu 100. sünniaastapäeva. Virtuaalnäituse aluseks on kevadel 2009 Rapla Keskraamatukogu stendidel eksponeeritud materjalid Uku Masingu elust ja loomingust. Kajastatud on ka Masingu juubeliaastate 1999 ja 2009 üritusi Raplamaal.