Parim maaraamatukoguhoidja 2021

2021. aasta Raplamaa parim maaraamatukoguhoidja on Hageri raamatukogu raamatukoguhoidja Anneli Vesiallik.

Anneli oli usin lugeja ja raamatukogu külastaja juba 6-aastaselt. Hageri raamatukokku asus ta tööle 2004. aastal ja, nagu ta ise ütleb, tundis, et on koju jõudnud.

Hageri raamatukogu on kitsuke, aga kasutajate kinnitusel kodune ja armas, hea koguga. Anneli loeb ise palju ja tema asjatundlikud soovitused julgustavad kahtlejadki lugemisusku pöörduma.

Raamatukogu suured sõbrad on naabrid Hageri algklassimajast. Kui tillukesse raamatukokku ära ei mahuta, võtab Anneli raamatud kaasa ja neid uuritakse koolimajas. Lastega töötamine, lugemisharjumuse kujundamine nõuab järjepidevust ning meeskonnatööd ja see on Anneli tugev külg. Koostöö kolleegidega, õpetajate ja lastevanematega, on Hageri-kandi lastest entusiastlikud kirjandushuvilised kasvatanud. Selle väite kinnituseks – 2020. aasta vabariikliku ettelugemisvõistluse võitis Kohila Gümnaasiumi Hageri algklasside IV klassi noormees Uku Attila Metsallik.

Anneli on avatud suhtleja, sõbralik, abivalmis juhendaja ning tasakaalukas kuulaja. Lisaks lugemissoovituste jagamisele on ta toetajaks elukestvas õppes, abiks nii info otsimisel kui tehnoloogia kasutamisel.

Rapla maakonna parima maaraamatukoguhoidja tiitli teenis Anneli sellega, et suutis meie maakonnas koroonapiirangute ajal silmapaistvalt edukalt jätkata lugemise ja raamatute populariseerimist Hageri algkoolilaste hulgas – tunnid kolisid Zoomi ja toimusid seal tõesti edukalt. Kõiki ettekirjutusi järgides ei olnud Hageri inimesed päevagi raamatukoguteenuseta, haiguslaine ehmatust aitasid leevendada rahulikud ja kindlad raamatukoguhoidjad ning raamatupakid ja -kapp.

Kolleegide sõnul on Anneli alati sõbralik ja vastutulelik, hea koostööpartner, konstruktiivne tugi ja kindel RVL-lüli.

Varasemalt tunnustatud: Kohila valla aukiri 2019. a.