Parim maaraamatukoguhoidja 2020

2020. aasta Raplamaa parim maaraamatukoguhoidja on

Juuru raamatukogu raamatukoguhoidja Malle Talvoja.

Malle Talvoja on teinud tööd Juuru raamatukogus 37 aastat. Tegemist on Raplamaa vanima ja suurima kasutajaskonnaga maaraamatukoguga. Juuru raamatukogu on aastaid töötanud kitsastes oludes. 2020. aasta augustis alustas raamatukogu lõpuks tööd uutes ruumides Juuru Põhikooli hoones.

2020.aasta kevad on olnud keeruline ja raske kõigile raamatukoguhoidjatele üle Eesti. Just kevadesse jäid Juuru raamatukogu ehitus ja kolimine. Malle Talvoja tegi koostööd kooli, projekteerija ja ehitajatega, püüdis ruumide planeerimisel arvestada kooli ja kogukonna vajadustega. Raamatukogutöötajad teavad, kui töömahukas on kolimine. Lisaks igapäevasele raamatukogutööle tuli tal hoida silma peal ehitusel, planeerida pakkimist ja kolimist. Tagasihoidlik Malle osutus kindlakäeliseks organisaatoriks ja koordineerijaks kolimisprotsessis ja uute ruumide sisustamisel.

Raamatukogu pidulikul avamisel oli tunda, et Malle Talvoja on pälvinud kohaliku kogukonna lugupidamise oma professionaalsuse ja hooliva suhtumisega inimestesse. Kogukonna liikmed rõõmustasid koos temaga uue raamatukogu üle. Ta peab suureks plussiks, et kooliõpilastel on võimalus kasutada raamatukogu poolt pakutavaid teenuseid kaasaegsetes ruumides ja oma majas.

Malle iseloomustuseks võib öelda, et ta on rahulik ja hea huumorimeelega ning osanud ka oma perekonna kaasata raamatukogu töödesse ja tegemistesse.

Tunnustame Malle Talvoja tööd 2020. aasta kevadel ja suvel, keerulises eriolukorras viis ta raamatukogu üle uutesse ruumidesse ja avas lugejatele.

Malle Talvoja töö ja isiklik panus Juuru piirkonna kultuurielu elavdamisel ja raamatukogu arendamisel väärib tunnustust.