Erasmus+ projekt 2023

Rapla Keskraamatukogu 5 töötajat külastasid Maribori raamatukogusid Sloveenias

Erasmus+ täiskasvanuhariduse projekti “Raamatukogutöötajate pädevuse suurendamine täiskasvanuhariduse valdkonnas” õpiränne kestis 2.-6. oktoobrini 2023 ja selles osalesid direktor Õie Paaslepp,  kultuurikorralduse spetsialist Irina Vahtra, raamatukoguhoidja Annika Toom, Purku harukogu raamatukoguhoidja Heidi Pregel ja Raplamaa mälukeskuse spetsialist Kaja Kivisaar.

Projekti partneriks Sloveenias oli Maribori raamatukogu ja programmi ning vastuvõtu korralduse eest vastutas direktori abi Igor Cerne.

Õpirände jooksul külastati Maribori linnaraamatukogu ja 3 harukogu. Tutvuti komplekteerimis- ja hoiuosakonna tööga. Kuulati ettekandeid Sloveenia raamatukogusüsteemist, kirjanduse propageerimisest, laste ja täiskasvanute ürituste korraldamisest, koduloolise materjali kogumisest, eakate ülikoolist, tööst erivajadustega lugejatega ja palju muud. Maribori raamatukogu asub hetkel ajutisel pinnal, kuna käib riigi üks suurimaid kultuurivaldkonna ehitusi. Nimelt 2027. aastaks peaks valmima Maribori südalinnas uus raamatukogu hoone koos kino ja kunstigaleriiga. Muljet avaldas ehituse keerukus ja mastaapsus.

Selline õpiränne võimaldas Rapla raamatukogu töötajatel silmaringi avardada, koguda uusi kogemusi ja ideid edaspidiseks tööks ning praktiseerida inglise keele oskust.

Pildil vasakult: Irina Vahtra, Igor Cerne, Kaja Kivisaar, Annika Toom, Heidi Pregel ja Õie Paaslepp

 

25.10.2023 ilmus Raplamaa Sõnumites H. Väroneni artikkel “Sloveenia raamatukogud annavad eeskuju oma koostööoskusega”. Loe artiklit SIIT.