Parim maaraamatukoguhoidja 2018

Parim maaraamatukoguhoidja 2018

2018. aasta Raplamaa parim maaraamatukoguhoidja on Ingliste raamatukogu direktor Pille Matt.

Pille Matt on hariduselt lasteaiaõpetaja ja töötab 2014 aastast Ingliste raamatukogus. Ta on aktiivne külaelu edendaja ja korraldaja.

Aasta 2018 on Pillele olnud tegus. Pillel on fantaasiarikkad mõtted ning talle meeldib end kirjutades väljendada. Pille sulest on ilmunud kaks lasteraamatut “Nukupiiga Saara Kai” (2014) ja “Väike Villem” (2018). Raamatud kõnelevad lapse eneseleidmisest, maailma avastamisest, sõprusest, turvatundest. Pille on suurepärane suhtleja ja oskab kõiki ennast kuulama panna. 2018. aastal käis ta esinemas ja oma raamatutest rääkimas paljudes raamatukogudes. Mitmekesised lasteüritused on muutnud Ingliste raamatukogu populaarseks.

Pille on öelnud, et kirjutab enda rõõmuks, kuid raamatukoguhoidjana peab ta missiooniks jagada oma kirge ja armastust raamatute vastu.

Pille on Ingliste külaaktiivi ja MTÜ Ingliste Arendusseltsi juhatuse liige, tema tegemised on aidanud kaasa külaelu arengule. MTÜ ettevõtmisel ilmus Eesti juubeliaastal mahukas teos “Ingliste sõnas ja pildis”., mille valmimisse ta arvestatavalt panustas. Kogumik kuulub kohaliku kogukonna poolt üle antud EV100 kingituste hulka.

Pille on öelnud: „Mulle meeldib mängida, lasteraamatud on mu lemmikud ja kui ma enam mängimist ei naudi, siis jään pensionile. Kui koju jään, teen kaltsunuku poe“.

Pille Matt on Ingliste küla tugisammas. Väike ja hubane Ingliste raamatukogu on tõeline kogukonna keskus.