Parim maaraamatukoguhoidja 2014

Parim maaraamatukoguhoidja 2014

Raamatukoguhoidja ametit on Maie Kalmiste pidanud 43 aastat. Ta on töötanud Märjamaa laste- ja aleviraamatukogus ja 2007. aastast Kehtna raamatukogus. Viimased aastad on Maiele olnud töömahukad, ta on teinud palju raamatukogu töötingimuste parandamiseks. Tänaseks on ehitustööd lõpusirgel ja 2015. aastat alustab raamatukogu uutes ruumides Kehtna Põhikooli hoones. Koostöös omavalitsuse, projekteerija ja ehitajaga on Maie Kalmiste näidanud ennast nõudliku ja põhimõttekindlana. Juba raamatukogu ruumide projekteerimisel on arvestatud töökorraldusega, mis teenindab kooli ja kogukonda. Huvitavad sisekujunduslikud elemendid sündisid koostöös kolleegidega.

Kehtna raamatukogu elust saab hea ülevaate, kui külastada nende ajaveebi http://www.kehtnaraamatukogu.blogspot.com/

Maie Kalmiste on kõrgharidusega bibliograaf, kes tunneb suurepäraselt eriala ja on alati valmis pakkuma noortele kolleegidele nõu ja tuge.

Maie on hea organisaator, viis aastat on ta Kehtna valla kirjanduspäevade organiseerija ja koordineerija.

Maie armastab lahendada ristsõnu, käia teatris, askeldada aias ja avastada Eesti väikesaari. Ta on tubli ema ja vanaema. Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu liikmena on ta näidanud nõudlikkust ja suurt järjekindlust raamatukogude probleemide lahendamisel – artiklid ajakirjanduses, raamatukogu arengut puudutavad seisukohavõtud jne.

Tema töö ja isiklik eeskuju on mõjutanud ja kaasa aidanud raamatukogunduse arengule kohalikul ja maakondlikul tasandil.