Parim maaraamatukoguhoidja 2012

Parim maaraamatukoguhoidja 2012

Raplamaa “Aasta maaraamatukoguhoidja 2012” on Raikküla valla Kabala raamatukogu juhataja Hele-Mai Truuts.

Hele-Mai Truutsi töö väärib 2012. aastal tunnustamist. Ta on kujundanud Kabala raamatukogust elukestva õppe keskuse kogukonnas. Kasutajakoolituse läbiviimine ja korraldamine maaraamatukogus on raamatukoguhoidja ülesanne ja seda on Hele-Mai teinud suurepäraselt. Raamatukoguhoidjana vahendab ta teadmisi ja oskusi vabahariduslikel kursustel, koolitustel, õpiringides, st. olukordades, kus on tegemist sihipäraselt loodud õpisituatsiooniga. Hele-Mai on õpetaja, kelle koolitused ärgitavad mõtlema ja tegutsema, aga ta on ka hea kuulaja ja tunnustatud arvamusliider oma paikkonnas. Ta kasutab oskuslikult andragoogika põhimõtteid ja isiklikku šarmi.

Käesoleva aasta tegemistest tõstame esile mitmete õpitubade ja õpiringide juhendamist, traditsioonilist emakeele päeva tähistamist, kirjanduslikku väljasõitu Setumaale, kohtumisi kirjanike ja kunstnikega, ning Raikküla valla VII käsitööpäevade korraldamist.

Kabala raamatukogu on oma töös hoidnud au sees vaimsusekeskseid põhimõtteid. Raamatukogu on töötulemuste eest saanud mitmete institutsioonide tänukirju. Raamatukoguhoidja Hele-Mai Truuts oli 2000. aastal Raplamaa Aasta õppija, 2005. aastal maakonna parim maaraamatukoguhoidja. Tema tööd tunnustab ja hindab Raikküla vallavalitsus.

Hele-Mai on kujundanud Kabala raamatukogus isikupärase ja koduselt hubase õpikeskkonna, kus iga külastaja tunneb end mõnusalt ja oodatuna.