Parim maaraamatukoguhoidja 2009

Parim maaraamatukoguhoidja 2009

helve lehtmaa Raplamaa “Aasta maaraamatukoguhoidja” 2009. aastal on Helve Lehtmaa, kes töötab Märjamaa valla Laukna raamatukogu juhatajana. Helve Lehtmaa omab raamatukoguhoidja kutsekvalifikatsiooni III astet ja töötab 1972. aastast Laukna raamatukogus.

Muutunud töökeskkond ja ülesanded nõuavad raamatukoguhoidjalt uusi pädevusi ja esitavad kõrgendatud nõudmisi. Helve Lehtmaa oli üks esimesi maakonnas, kes tegi heal tasemel raamatukogublogi http://lauknaraamatukogu.blogspot.com/.

Tänu kaasaegsete tehnoloogiliste lahenduste kasutamisele on Laukna raamatukogu nähtav veebis. Helve on teinud lugejatele kättesaadavaks e-teenused, samas tutvustab ta uut kirjandust, kajastab kogukonna tegemisi ja ettevõtmisi nii sõnas kui pildis. Kasutajatelt on raamatukogublogi kohta tulnud positiivset tagasisidet lähedalt kui kaugelt. Helve Lehtmaa tunneb oma lugejaid, oskab ise infot otsida ja juhendada lugeja infootsingut. Inimesena on Helve tasakaalukas, laia silmaringiga ja teadmishimuline. Kolleegid on märganud, kuidas ta innustub uutest erialastest võimalustest.