Parim maaraamatukoguhoidja 2003

Parim maaraamatukoguhoidja 2003

Rapla maakonna raamatukogutöötajad nimetasid 2003 aasta parimaks maaraamatukoguhoidjaks Rapla valla Kodila raamatukogu juhataja Aili Ermi.

Aili Erm töötab Kodila raamatukogu juhatajana 1976 aastast. Hariduselt on Aili Viljandi Kultuurikooli lõpetanud raamatukoguhoidja.

Miks valiti 2003 aasta parimaks raamatukoguhoidjaks just tema?

2003 aasta oli ja on Ailile tööalaselt ilmselt kõige edukam ja töömahukam. Jaanipäeval kolis Kodila raamatukogu uutesse, kaasaegsetesse, spetsiaalselt raamatukogu jaoks projekteeritud ruumidesse. Iga raamatukogutöötaja teab, mida tähendab raamatukogu kolimine ja uue töökorralduse sisseseadamine. Aili Erm näitas end suurepärase juhina, koordineerijana ja läbirääkijana. Raamatukogu sai juurde 0,5 kohta raamatukoguhoidjat, eelarvesse lisaraha sisustuseks ja teavikute soetamiseks.

Maakonna raamatukogude seas paistab Kodila raamatukogu silma korrektse töökorraldusega. Oma tööaastate jooksul on Aili kujundanud raamatukogule heal tasemel kogu. Ailile on omane selge, loogiline ja üldistusvõimeline mõtteviis. Aldis kõigele uuele, võttis ta esimese maaraamatukoguna maakonnas kasutusele tarkvara “Kirjasto” ja on selle täies mahus tööle rakendanud.

Aili on aastaid olnud valla sotsiaalkomisjoni liige ja talle kuulub kohalike elanike lugupidamine. Positiivne ellusuhtumine, oma seisukohtade kaitsmine, julgus ja tahtmine asju muuta ja edasi viia iseloomustavad Ailit kõige paremini.

Aili Erm kuulub Õpiringide Seltsi “Semud”. Aili ettevõtmised elavdavad külaelu – aastaid on raamatukogu juures tegutsenud mitmesugused õpiringid ja ühendused. Aili oma olemusega on suuresti kõigutanud müüti raamatukoguhoidjast kui vaiksest hallist hiirekesest. Võib julgelt öelda, et Aili Erm on palju teinud raamatukoguhoidja maine tõstmiseks kohalikus omavalitsuses ja maakonnas.