Virtuaalnäitused

“Ajarännak Rapla vallas”

Noppeid Rapla valla ajaloost pildis ja sõnas on valminud ajalookonverentsiks “775 aastat Rapla esmamainimisest, 125 aastat Rapla valda” 27.10.2016


Rapla muutuvas ajas. Pildistanud Margus Enna.

Rapla muutuvas ajas. Pildistanud Ülo Lohk.

Rapla Keskraamatukogu üleskutsele tuua meile vanu fotosid Rapla ja selle ümbruse kohta vastasid mitmed inimesed. Kaks suuremat fotokogu tõid raamatukokku Margus Enna ja Ülo Lohk. Fotograafide loal jagame nende tehtud fotosid ka laiemale üldsusele.
Margus Enna on pildistamisega tegelenud 1953. aastast. Tema kogu huvitavamad fotod on pärit 1950-70ndate aastate Raplast.
Ülo Lohk on oma fotodel jäädvustanud Rapla tänavapildi muutusi viimase 25 aasta jooksul.


Ermi Littoveri eksliibrised

1. mail 2016 oli kunstnik Ermi Littoveri 95. sünniaastapäev. Selleks tähtpäevaks valmis raamatukogus virtuaalnäitus kunstniku eksliibristest. Näitusel on esitatud valik Littoveri poolt tehtud enam kui 300 eksliibrise hulgast. Materjalid näituse jaoks andis kunstniku lesk Helve Littover. Osa fotosid pärineb Mahtra Talurahvamuuseumi kogudest.


Rapla raamatukogu 110

2013. aastal valminud ülevaade Rapla raamatukogu aja- ning kujunemisloost.


Virtuaalnäitus “Kunstiklubist kunstiseltsini”

2011. aasta lõpus oli Rapla Keskraamatukogus üleval fotostendid Rapla kunstiseltsi tegemistest pealkirja all “Kunstiklubist kunstiseltsini”.  Väikest ülevaadet kunstiseltsi tegemistest saate näha siinolevast virtuaalnäituselt ning tutvuda kunstiseltsi ajalooga.


Virtuaalnäitus “Uku Masing 100”

Näitus on koostatud Rapla Keskraamatukogus, tähistamaks Raplamaalt pärit suurmehe Uku Masingu 100. sünniaastapäeva. Virtuaalnäituse aluseks on kevadel 2009 Rapla Keskraamatukogu stendildel eksponeeritud materjalid Uku Masingu elust ja loomingust. Lisaks on virtuaalnäitusel kajastatud Masingu juubeliaastate 1999 ja 2009 üritusi Raplamaal.


Virtuaalnäitus “Noppeid ettevõtlusest Raplamaal”

Virtuaalnäitus „Noppeid ettevõtlusest Raplamaal” baseerub 2008. aasta suvel Rapla Keskraamatukogus eksponeeritud näitusel, mis pandi kokku Eesti Vabariigi 90. aastapäeva tähistamiseks.

I osa – sissejuhatus, klaasi-, paberi- ja keemiatööstus.
II osa – toiduainetetööstus ja põllumajandus.
III osa –  transport, puidutööstus, trükikojad ja muud ettevõtted.