Parim maaraamatukoguhoidja 2005

Parim maaraamatukoguhoidja 2005

Hele-Mai Truuts Rapla maakonna parim maaraamatukoguhoidja aastal 2005 on Raikküla valla Kabala raamatukogu juhataja Hele-Mai Truuts.

Hele-Mai lõpetas 2002 aastal Tallinna Ülikoolis infoteaduste eriala ja raamatukoguhoidja ametit peab ta 1986 aastast.

Pargi veerel vana maja

augud juba krohvi sees,

Aga ikka rõõmsal meelel

Hele-Mai meid ootab ukse ees.

Hele-Mai on kujundanud oma raamatukogus isikupärase ja koduselt hubase keskkonna kus iga külastaja tunneb end mõnusalt ja oodatuna.

Miks pälvis 2005 aasta parima tiitli Hele-Mai Truuts? Kabala raamatukogu on maakonnas silma paistnud oma huvitavate ja arvukate ürituste korraldamisega. 2005 aastal olid meeldejäävad kohtumised Peeter Volkonski, Kati Murutari, Tiit Sepaga. Kahtlemata on Kabala raamatukogu paikkonna koduloolise töö keskpunkt, kuhu kogutakse materjale ja mille ettevõtmisel tähistatakse omakandi suurmeeste tähtpäevi. Päevakorral on “Raamatukogu Sõprade Seltsi” loomine, mille eestvedajaks on taas Hele-Mai Truuts. Selts mitte ainult ei koonda raamatuhuvilisi, vaid on ka kohaliku kultuurielu edendajaks. Raamatukogus käib koos käsitöö õpiring, mis ühendab huvilisi vanavanematest lapselasteni. See on näide elukestvat õppimisest, mida aktiivselt kasutab õpiringi juht Hele-Mai.

Hele-Mai haarab kinni igast erialasest uuendusest, ta oli üks esimesi maakonnas, kes hakkas kasutama Urrami laenutusmoodulit ja on asjatundlikuks juhendajaks interneti kasutajatele.Kabala raamatukogu kogu on perspektiivitundega koostatud ja leiab lugejate poolt aktiivset kasutamist.

Käsitöö ja aiandus on Hele-Mai Truutsi huvialad, mis lisaks lastelastega tegelemisele võtavad suure osa tema vabast ajast. Kaunimate siidsallide valmistajat ja hoolitsetuma koduaia omanikku annab raamatukoguhoidjate seast otsida.

Õnne ja edu Sulle Hele-Mai!